وکیل ملکی

چه زمانی به وکیل ملکی نیاز دارید؟

وکیل ملکی متخصص دعاوی ملکی، عنوان مجموعه‌ای از دعاوی حقوقی، کیفری یا ثبتی می‌باشد که به اموال غیرمنقول (مانند املاک و مستغلات و …) مربوط می‌شود که مجموعه‌ای متنوع از دعاوی می‌باشد که یک وکیل پایه یک دادگستری باید دارای علم و تجربه بخصوص باشد.
در کشور ما، اراضی و املاک با توجه به نوع زمین و ملک و همچنین نوع کاربری آن، دارای قواعد حقوقی متفاوتی میباشند و به علت ضعف و بعضاً نارسایی این قوانین و قواعد مشکلات و اختلافات بسیاری در خصوص املاک پیش می‌آید که اشخاص را برای حل اختلاف وادار به مراجعه به دادگاه می‌کند و به علت کثرت این نوع دعاوی در دادگاه‌ها، رسیدگی به آن‌ها نیز در صورت عدم تخصص و تجربه اشخاص به کندی صورت میگیرد.

وکیل ملکی

از جمله دعاوی ملکی عبارت‌اند از:

 • دعوای الزام به تنظیم سند رسمی: هنگامی که به طور مثال، بعد از فروش ملک از طریق مبایعه‌نامه، طرفین توافق میکنند که در تاریخ مشخصی با حضور در دفتر اسناد رسمی، سند رسمی ملک را به نام خریدار کنند ولی فروشنده به تعهد خود عمل نمیکند و خریدار الزام وی را مطالبه می‌کند.
 • دعوای خلع ید: هنگامی مطرح میشود که شخصی بدون اجازه مالک، اقدام به تصرف غاصبانه ملک وی کرده و مالک تقاضای پس‌گیری ملک خود را دارد.
 • دعوای تخلیه ید: هنگامی که شخصی با مالک برای استفاده از ملک وی قراردادی امضا کرده مانند اجاره و پس از اتمام مهلت قرارداد، ملک را تخلیه نمیکند و مالک، تخلیه ملک توسط مستأجر را تقاضا می‌کند.
 • دعوای رفع تصرف عدوانی: هنگامی که شخصی که سابقاً ملکی را در تصرف خود داشته، به استناد تصرف سابق خود و بدون نیاز به احراز مالکیت، تقاضای رفع تصرف از ملک توسط متصرف بعدی را دارد.
 • دعوای الزام به تأدیه ثمن معامله یا قرارداد: هنگامی که خریدار به تعهد خود مبنی بر پرداخت هزینه یا همان ثمن معامله عمل نمیکند و فروشنده، الزام خریدار به پرداخت ثمن معامله را تقاضا می‌کند.
 • دعوای الزام به تحویل مبیع: هنگامی که فروشنده ملکی پس از معامله ملک را به خریدار تحویل نداده و خریدار، الزام فروشنده به تحویل ملک را از دادگاه تقاضا می‌کند.
 • دعوای افراز و تفکیک ملک: هنگامی که شرکای یک ملک، تقاضای تفکیک و جدا شدن سهم هر یک از ملک مشترک را دارند.
 • دعوای معامله فضولی: هنگامی که شخصی بدون اجازه مالک، اقدام به فروش، اجاره یا … ملک وی می‌کند و مالک به این اقدام راضی نیست.
 • دعوای اثبات مالکیت: هنگامی که شخصی که سند رسمی ندارد، به هر علت از دادگاه تقاضا می‌کند که مالکیت وی بر ملکی را به استناد اسناد عادی به رسمیت بشناسد.
 • دعوای اخذ به شفعه: هنگامی که دو نفر شریک در یک ملک هستند و یکی از آن‌ها سهم خود را شخص ثالثی میفروشد، شریک دیگر حق دارد با پرداخت مبلغ معامله به شخص ثالث، سهم شریک خود را متعلق به خود کند و برای این امر به دادگاه مراجعه کرده است.
 • دعاوی مربوط به حق ارتفاق یا حق انتفاع: هنگامی که شخصی در ملک دیگری حق دارد مانند حق عبور، حق مجرای آب، حق سکونت و … و این حق وی توسط مالک آن مال نادیده گرفته شده.
وکیل ملک

خدمات وکلای ملکی موسسه حقوقی عدل داد

با توجه به پیچیدگی و تنوع دعاوی ملکی، قوانین و رویه خاص رسیدگی به هر دعوا و همچنین ناآگاهی اشخاص عادی از علم حقوق و قوانین مختلف آن، درصورتی‌که برای حل مسائل حقوقی یا کیفری مربوط به املاک خود از یک وکیل متخصص ملکی استفاده نمایید، احتمال اینکه با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان، به نتیجه مطلوب خود دست‌یابید بسیار بیشتر خواهد بود.
ممکن است اشخاصی در قالب وکیل متخصص ملکی، به پرونده‌ی شما رسیدگی کرده و بدون اطلاع از راه و روش و چگونگی رسیدگی به انواع خاص دعاوی ملکی، قادر به کسب نتیجه مناسب نشوند و علاوه بر اینکه زمان زیادی را با عدم کفایت خود هدر می‌دهند، ممکن است ضرر اولیه را افزایش داده تا موکل مجبور باشد برای حل مشکل ایجاد ده، هزینه و زمان بیشتری صرف کرده و هزینه‌های یک وکیل دیگر را هم تقبل کند؛ بنابراین بهتر است با دقت و تأمل بیشتری به انتخاب وکیلی که واقعاً در زمینه ملکی تخصص دارد اقدام کنید.

وکیل متخصص ملکی نیز، مانند هر فرد متخصص دیگری، باید یک سری ویژگی‌ها داشته باشد تا افرادی که در مورد معاملات ملکی و دیگر موارد مربوط به املاک به مشکل می‌خورند، بتوانند با اطمینان خاطر از نتیجه‌ی مطلوب، رسیدگی به دعوای ملکی خود را به آن‌ها بسپارند.

 • تجربه: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک وکیل متخصص ملکی دارد، تجربه بالای او در رسیدگی به دعاوی و مسائل مربوط به املاک و اراضی است که باعث می‌شود تا وی بتواند با درصد موفقیت بالاتری در تمامی دعاوی ملکی عمل کرده و نتیجه مطلوب کسب کند.
 • دانش حقوقی: از دیگر ویژگی‌های وکلای متخصص ملکی، دانش حقوقی و تسلط وی در زمینه های مختلف حقوقی، کیفری و ثبتی مربوط به املاک است. یک وکیل متخصص ملکی باید به قوانین و مقررات مربوطه، آرای وحدت رویه مرسوم در دادگاه‌ها، نظریات اساتید برجسته حقوقی و دکترین حقوقی و همچنین به عرف هر منطقه مسلط باشد.
وکیل مسکن

گروه وکلای عدل داد ضمن مشاوره با موکلین، قبل از قبول پرونده‌ی ملکیتان، این اطمینان را به شما می‌دهند که بهترین انتخاب را کرده‌اید و خیال شمارا از کسب نتیجه‌ی مطلوب و موردنظر راحت می‌کنند.

موسسه حقوقی عدل داد، متشکل از جمعی از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد دانشکده حقوق دانشگاه تهران، به‌علاوه جمعی از قضات بازنشسته دادگستری و استاد دانشگاه می‌باشد که سالیان بسیاری است اقدام به وکالت در انواع مشکلات و دعاوی حقوقی از جمله پرونده‌های مختلف ملکی گذاشته و به‌تبع آن، هم‌اکنون به بالاترین سطح تخصص در رسیدگی به انواع مختلف دعاوی راجع به املاک رسیده‌اند‌ و با همکاری و کار گروهی وکلای متخصص و همچنین با استفاده از راهنمایی‌ها و تجربه ارزشمند قضات بازنشسته و اساتید حقوق، قادر به رسیدگی به تمامی دعاوی حقوقی ملکی (اعم از ساده و پیچیده) میباشند و در تلاش هستند که در حل مشکلات و معضلات مختلف ملکی هم‌وطنان عزیز، دست یاری رسانده و با پیش گرفتن بهترین و سریع‌ترین روش برای رسیدگی به موضوعات ملکی، به کسب نتیجه مناسب و موردنظر موکلان محترم برسند.

دعاوی ملکی

مزایای وکلای متخصص ملکی عدل داد

 • رسیدگی فوق تخصصی به دعاوی مختلف ملکی اعم از؛ مشکلات ناشی از خریدوفروش، اجاره، مزاحمت، حقوق ارتفاق و انتفاع، سرقفلی، تنظیم سند رسمی، مطالبه اجاره بها و …
 • ارائه مشاوره کامل و جامع راجع به مراحل مختلف رسیدگی به دعوا؛
 • داشتن گروه‌های تخصصی و مجزا در انواع دعاوی ملکی؛
 • فعالیت در کار وکالت بر اساس به‌روزترین و بهترین سیستم حقوقی در جهان؛
 • استفاده از قضات بازنشسته و باتجربه در دعاوی ملکی؛
 • حل دعاوی مختلف به صورت گروهی و با همفکری وکلا؛
 • کسب حداکثر رضایت از موکلین در طول چندین سال فعالیت حقوقی؛
 • گزارش دهی منظم به موکلین برای اینکه به صورت مداوم در جریان رسیدگی به پرونده قرار بگیرند؛
 • حق‌الزحمه منصفانه جهت رعایت حال هم‌وطنان؛
 • پیگیری پرونده‌ها تا انتها به صورت منظم و مداوم؛
 • اقدام به درخواست تجدیدنظر در صورت عدم کسب رأی مناسب؛
 • رسیدگی به پرونده‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و با بهترین روش ممکن؛

 

وکیل ثبتی

وکلای پایه یک دادگستری

تمام وکلای ما از وکلای طراز اول پایه یک دادگستری می باشند. و سالها تجربه در تخصص خود دارند.

وکیل امور ثبتی در تهران

عضو کانون وکلای دادگستری

تمام وکلای ما عضو کانون وکلای دادگستری می باشند که بالاترین درجه اعتبار قضایی را داراست.

وکیل ساختمانی

استفاده از مشاورین متخصص

مشاورین ما: قضات بازنشسته دادگستری، اساتید دانشکده حقوق و وکلای طراز اول

وکیل دعاوی ملکی

بررسی پرونده بصورت جمعی

تمام پرونده های موکلین بصورت جمعی از بهترین وکلای متخصص بررسی میشود تا بهترین نتیجه دریافت شود.

وکیل دعاوی ساختمانی

حفاظت از پرونده شما

پرونده تمام موکلین کاملاً محرمانه بوده و هیچ اطلاعاتی به شخص، شرکت و یا نهاد خاصی داده نمیشود.

وکیل خرید ملک

حق الوکاله منصفانه

حق الوکاله دریافتی با توجه به خدمات و استفاده از بهترین وکلای طراز اول و بهترین مشاورین کاملاً منصفانه می باشد.

وکیل متخصص دعاوی ملکی

پیگیری مستمر

از همان روز بستن قرارداد، کار روی پرونده شروع میشود و بدون وقفه تا حصول نتیجه ادامه می یابد.

وکیل دعاوی پیمانکاری

گزارش دهی منظم

وکلای ما به موکلین بصورت منظم گزارش پیشرفت کار ارائه میدهند تا موکلین در جریان کامل پرونده باشند.

وکیل متخصص ملکی

سریعترین نتیجه

بعلت پیگیری وکلا و مشورت جمعی و همینطور تجربه مشاورین ما، سریع ترین نتیجه را در این مرکز خواهید گرفت.

جهت رزرو وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۴۷۶۲۳-۰۲۱ (۲۰ خط ویژه) و یا با همراه ۰۹۳۰۳۰۰۳۰۵۴ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید. مشاوره فقط حضوری ارائه می شود و مشاوره تلفنی ارائه نمیشود.

 

وکیل امور ملکی

یا در هر ساعت از شبانه روز فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *