رفع ریجکتی ویزای شینگن

دلایل ریجکت درخواست ویزای شینگن و اعتراض به آن

 • چگونه به ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن اعتراض کنیم؟
 • چرا جهت اعتراض به ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن به وکلای متخصص نیازمندیم؟
 • چه عواملی باعث ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن خواهد شد؟
 • وکلای متخصص دریافت ویزای شینگن چه خدماتی را ارائه می‌دهند؟
وکیل ریجکتی شینگن

دلایل ریجکت درخواست ویزای شینگن (Reject)

درخواست ویزای شینگن ممکن است به دلایل مختلفی، بر اساس صلاحدید مأمور کنسولی ریجکت شود. شناخت مواردی که ممکن است باعث ریجکت درخواست ویزای شینگن شود می‌تواند کمک شایانی در جهت درخواست هرچه بهتر و دقیق‌تر برای صدور ویزا شود.
تبعات ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن برای متقاضی ممکن است بسیار سنگین تمام شود، چراکه در صورت ریجکت شدن درخواست از سوی سفارت یکی از کشورهای عضو شینگن، عمدتاً دیگر کشورها نیز اقدام به ریجکت کردن درخواست متقاضی خواهند کرد، به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود که با مراجعه به وکلای متخصص موسسه حقوقی عدل داد، درصد اخذ ویزای خود را تا بالاترین حد ممکن افزایش دهید تا با مشکلات احتمالی ناشی از ریجکت درخواست روبه‌رو نشوید.


در ادامه اغلب مواردی را که باعث ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن می‌شود بررسی خواهیم کرد.

1. قانع نشدن سفارت به امکان بازگشت متقاضی:

با توجه به این که در موارد بسیاری، افراد دارای ویزای شینگن پس از سفر به کشورهای این حوزه، بیش از مدت معین در ویزا در آن منطقه اقامت کرده و بدون توجه به مدت زمان ویزای شینگن به اقامت در این منطقه پرداخته و حتی ممکن است تا مدت‌های زیادی نیز در آن منطقه اقامت داشته باشد، به صورتی که گفته شود به آن منطقه مهاجرت کرده. در این موارد مشکلات زیادی ممکن است برای کشور پذیرنده پیش آید که باعث هرج‌ومرج و بی‌نظمی در کشور شود به علاوه اینکه شخص مهاجر، هزینه‌های اضافی جهت اقامت در کشور حوزه شینگن را علاوه بر مدت معین در ویزای خود پرداخت نکرده و حتی ممکن است شرایط دریافت ویزای دائم یا طولانی‌مدت در منطقه شینگن را نیز نداشته باشد.
به همین دلیل یکی از عمده‌ترین موارد ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن، علی‌الخصوص برای ایرانیان، نبود دلیل محکم و قانونی مبنی بر بازگشت از کشورهای شینگن است، به این صورت که پس از ارائه مدارک و بررسی آن و در جلسه مصاحبه، شخص متقاضی ویزای شینگن قادر نیست افسران و مأموران بررسی‌کننده را قانع کند که در حداکثر تا مدت معین در ویزا به کشور خود بازمی‌گردد.
برای اخذ ویزای شینگن، باید بتوان مأموران سفارت را با مدارک و شواهد ممکن قانع کنیم که پس از اتمام مدت ویزا، به کشور خود بازخواهیم گشت و ادامه اقامت در کشورهای شینگن سودی برای ما نخواهد داشت.

2. عدم اثبات تمکن مالی:

یکی دیگر از مدارکی که باید در روز مصاحبه همراه خود داشته باشید، گواهی‌نامه تمکن مالی ویزای شینگن است که دلیلی است بر اثبات این امر که شما توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و پیش بینی شده در طول مدت زمان اقامت خود در حوزه شینگن دارید.

به‌طورکلی اثبات تمکن مالی از دو طریق ممکن است:

1. صورت‌حساب بانکی:

گواهی صورت‌حساب بانکی یا Bank Account Statement از طریق اداره بین‌المللی بانک‌ها بر اساس گردش حساب و موجودی روزانه افراد و به زبان انگلیسی صادر خواهد شد. افراد می‌توانند برای دریافت این گواهی به بانک خود مراجعه کرده و درخواست صدور گواهی Bank Statement ارائه دهند، مدت اعتبار این گواهی یک ماه از تاریخ صدور است؛ بنابراین شما باید تا ظرف مدت یک ماه پس از این مدت، اقدام به ارائه گواهی به سفارت نماید.
از آنجایی که میزان موجودی حساب باید به ارز کشور مقصد باشد، بهتر است از بانک درخواست کنید تا گواهی تمکن مالی خود را به یورو یا دلار صادر کند و همچنین دقت کنید که این گواهی در سربرگ بانک و همراه با مهر برجسته، هولوگرام و امضای بانک مربوطه باشد.
در این گواهی مواردی از قبیل؛ تاریخ افتتاح حساب، میزان گردش حساب 6 ماه آخر و میزان موجودی نهایی حساب، متناسب با گردش حساب 6 ماه آخر که حداقل مقدار آن 50 میلیون تومان است، ذکر می‌شود.

2. ضمانت‌نامه:

ضمانت‌نامه یا Sponsorship Letter مدرکی است که نمایانگر این امر است که شخص دیگری قادر به پرداخت هزینه‌های شما در طول مدت اقامت خود در حوزه شینگن است که باید همراه با گردش حساب سه ماه آخر شخص ضامن و صورت‌حساب بانکی وی باشد.
برای اثبات تمکن مالی و اطمینان بیشتر از احراز این امر در نزد مأموران بررسی‌کننده ویزای شینگن، پیشنهاد می‌شود که ترکیبی از صورت‌حساب بانکی خود و ضمانت‌نامه را به سفارت مربوطه ارائه دهید.
لازم به ذکر است که اگر قصد سفر توریستی به یکی از کشورهای حوزه شینگن را دارید، باید مدرکی را به سفارت کشور مقصد ارائه دهید که نمایانگر منبع پرداخت هزینه سفر و اقامت شما، بر اساس استانداردهای کشور مقصد از نظر حداقل میزان هزینه روزانه که در کشورهای حوزه شینگن از 20 یورو تا 70 یورو متفاوت می‌باشد، است. این مدرک Means of Subsistence نام دارد.
همچنین درصورتی‌که برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های حوزه شینگن قصد سفر به این منطقه را دارید، باید ضمن درخواست ویزای ملی، تمکن مالی خود را به صورت اثبات نمایید که برای مأموران بررسی‌کننده درخواست ویزا، احراز شود که شما قادر به پرداخت هزینه‌های زندگی خود در طول مدت تحصیل می‌باشید. در این موارد، درصورتی‌که بورسیه نداشته باشید، باید با همان روش‌های ضمانت‌نامه یا صورت‌حساب بانکی اقدام کنید و در صورت داشتن بورسیه تحصیلی، باید بورسیه آموزشی یا همان Scholarship خود را که میزان آن حداقل 631 یورو در ماه است را به سفارت کشور مربوطه ارائه دهید.

به صورت کلی، افراد می‌توانند با استفاده از روش‌های زیر، پشتیبانی مالی خود را ثابت نمایند:

 • ارائه صورت‌حساب بانکی؛
 • ارائه ضمانت‌نامه معتبر؛
 • ارائه کارت اعتباری؛
 • پرداخت نقدی؛
 • ارائه چک مسافرتی معتبر؛
 • سند مثبت اقامت در منزل دوستان؛
 • سند مثبت هزینه جهت
 • خرید بلیت بازگشت؛
 • اثبات کارمند بودن.

عدم اثبات امرارمعاش کافی در طول مدت مسافرت متقاضی به حوزه شینگن است در موارد زیر ممکن است اتفاق افتد:

 • ارائه چک مسافرتی نامعتبر.
 • نداشتن حداقل بودجه کافی در صورت‌حساب‌های ارائه شده.
 • ارائه صورت‌های مالی پس از یک ماه از تاریخ صدور آن که تاریخ انقضای آن است.
 • عدم ارائه اظهارات کارت اعتباری. (بیانیه‌ای از حساب‌های جاری)

3. داشتن دعوت‌نامه از اقوام درجه‌یک:

در مواردی ممکن است مأموران بررسی درخواست ویزا، به علت داشتن دعوت‌نامه از سوی خانواده مقیم در کشور عضو شینگن، به این ظن دست یابند که متقاضی قصد اقامت در اروپا را داشته و قصد بازگشت به کشور خود را ندارد که این امر باعث می‌شود که درخواست ویزای شینگن، با ریجکت شدن مواجه شود. البته این موضوع در همه موارد صدق نمی‌کند و حتی در مواردی ممکن است داشتن دعوت‌نامه باعث اعتماد سفارت به متقاضی باشد و ویزا را راحت‌تر صادر کند.
البته داشتن دعوت‌نامه همچنین ممکن است یک نکته مثبت نیز برای افزایش احتمال صدور ویزای شینگن باشد، به این ترتیب که با ارائه مدارک منظم و موردنیاز جهت احراز این امر که شما مکانی برای اقامت و افرادی را برای پرداخت هزینه‌های خود در صورت لزوم در کشور موردنظر دارید و این موضوع می‌تواند یک نکته مثبت برای مأموران بررسی درخواست محسوب شود.
در نهایت همه چیز به نحوه تنظیم مدارک و ارائه آن‌ها به سفارت و صحبت‌های افراد در طول مصاحبه بستگی دارد، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود حتماً از وکلای متخصص اخذ ویزای شینگن موسسه حقوقی عدل داد در این زمینه استفاده نمایید.

4. مشخص نبودن محل استقرار متقاضی در طول سفر:

افراد متقاضی ویزای شینگن، علاوه بر دیگر مدارک خود، باید بتوانند با ارائه سند و مدرک به مأموران بررسی‌کننده درخواست ویزا اثبات نمایند که در کشور موردنظر مکانی برای اقامت خواهند داشت. در این خصوص می‌تواند مدارک رزرو هتل، محل اقامت آشنایان در کشور موردنظر، همراهی با یک تور مسافرتی معتبر و … را ارائه دهید.
در مواردی نیز ممکن است مشخص نبودن مکان استقرار متقاضی ویزای شینگن در مسافرت خود به یکی از کشورهای شینگن، باعث ریجکت شدن درخواست ویزا شود.

مواردی که ممکن است سفارت را مجاب به ریجکت درخواست در این خصوص نماید عبارت‌اند از:

 • عدم ارائه شواهد و مدارک یک تور از پیش پرداخت شده.
 • نبودن دعوت‌نامه از طرف مقیمان کشور میزبان.
 • عدم ارائه شواهد و مدارک رزرو هتل در کشور میزبان.

5. نقص گذرنامه (پاسپورت):

ممکن است ارائه گذرنامه‌ای که ناقص بوده یا به علت عدم نگهداری مناسب کهنه شده است و قابل بررسی نباشد و یا صفحات آن از هم جدا شده یا پاره شده یا مخدوش شده است، یا اینکه بخشی از آن مفقود شده باعث ریجکت درخواست ویزای شینگن شود.
بنابراین حتماً در نگهداری مدارک مهم خود از قبلی گذرنامه، جانب احتیاط را رعایت فرمایید تا مشکلی در جهت درخواست ویزای شما ایجاد نشود.

6. ارائه مدارک جعلی:

در صورت ارائه مدارک جعل به سفارت‌خانه جهت درخواست ویزای شینگن، با ریجکت شدن قطعی درخواست ویزا روبه‌رو خواهید شد.
پیشنهاد می‌شود به هیچ وجه به فکر ارائه مدارک جعلی به سفارت جهت درخواست ویزای شینگن نباشید، در این صورت پس از آگاهی از جعلی بودن مدرک شما، علاوه بر ریجکت شدن درخواست ویزا، در رسیدگی به درخواست‌های بعدی شما نیز سخت‌گیری بیشتری خواهد شد.

7. ریجکت شدن قبلی درخواست ویزای شینگن:

درصورتی‌که قبلاً درخواست ویزای شینگن شما توسط سفارت یک کشوری ریجکت شده است، بهتر است به مدت 6 الی 8 ماه در کشورهای دیگر درخواست ویزا ندهید چون ممکن است با ریجکت شدن مجدد درخواست روبه‌رو شوید. این امر به این دلیل است که کشورهایی که درخواست ویزا را ریجکت می‌کنند، در سیستم خود به دیگر کشورها نیز ریجکت شدن درخواست ویزای شما را اعلام می‌نمایند که می‌تواند یک نکته منفی در دید دیگر کشورها مبنی بر درخواست شما باشد.
بنابراین پس از ریجکت شدن درخواست شما، اگر اعتراض کرده‌اید یا نکرده‌اید، برای درخواست‌های بعدی جهت اخذ ویزای شینگن حتماً حداقل مدت 6 ماه صبر کنید. البته این امر باعث به‌هم‌ریختگی برنامه‌های شما خواهد شد و مدت زیادی شما را از انجام فعالیت‌های پیش بینی شده‌تان عقب می‌اندازد، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای هر بار درخواست ویزای شینگن، حتماً از اهل فن در این زمینه و وکلای متخصص دریافت ویزای شینگن استفاده نمایید تا با ریجکتی درخواست خود مواجه نشوید.
وکلای متخصص دریافت ویزای شینگن و همچنین اعتراض به ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن موسسه حقوقی عدل داد با تجربه کار در این زمینه و کسب نتایج مطلوب و در نتیجه رضایت‌مندی مشتریان این موسسه، آماده خدمت‌رسانی به شهروندان محترم جهت اخذ ویزای شینگن می‌باشند.

8. فعالیت جنایت‌کارانه در گذشته یا حال:

طبیعتاً هیچ کشوری علاقه‌ای به دادن ویزا به بزهکاران دیگر کشورها نداشته و تا جای ممکن اقدام می‌کنند که کشور خود را از هر گونه جرم و جنایت و افراد مجرم دور نگه دارند.
به همین علت، مأموران تصمیم‌گیرنده برای صدور ویزای شینگن به فعالیت گذشته متقاضی نیز نظر داشته و درصورتی‌که با توجه به فعالیت‌های متقاضی در کشور مقیم خود، وی را تهدیدی علیه امنیت عمومی، سیاست داخلی یا ثروت عمومی کشور عضو شینگن تشخیص دهد (اقدام به جرائمی از قبیل ترور، جرائم مواد مخدر، سوءاستفاده از کودکان، اعتیاد و …) درخواست ویزای او را ریجکت می‌نمایند.

9. عدم ارائه گواهی تولد یا ازدواج:

درصورتی‌که گواهی تولد یا ازدواج متقاضی توسط سفارت‌خانه پذیرفته نشود، (تصدیق نشود) این امر باعث ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن خواهد شد. مواردی که ممکن است سفارتخانه این گواهی را تصدیق نکند عبارت است از:

 • عدم ارائه گواهی ترجمه شده به انگلیسی توسط مترجمان مجاز.
 • عدم تائید گواهی توسط مقامات رسمی کشور مانند ثبت‌احوال یا وزارت کشور.

10. نداشتن هدف مشخص از سفر:

متقاضیان دریافت ویزای شینگن باید در مصاحبه و فرم‌های موردنیاز برای درخواست ویزا، هدف خود را از سفر به ویزا و دریافت ویزا توضیح دهنده؛ اینکه چرا اقدام به درخواست ویزای شینگن کرده‌اند و چه اهدافی دارند.
افراد اهداف مختلفی برای سفر به حوزه شینگن دارند، از قبیل، کار، تحصیل، تفریح و گردش، سر زدن به اقوام، درمان و استفاده از خدمات درمانی، مسافرت در قالب تورهای سیاحتی و گردشگری و … با توجه به نوع هدف خود باید برای مأموران بررسی‌کننده نیز، اهداف خود را کاملاً صادقانه بیان کنید.
مشخص نکردن هدف از سفر و عدم ارائه طرح مناسب و دقیق از سفر خود در منطقه شینگن ممکن است باعث ریجکت درخواست ویزای شینگن شود.

مواردی که ممکن است طرح مناسبی از سفر را مشخص نکند عبارت‌اند از:

 • عدم ارائه بلیت پرواز رزرو شده برای متقاضیان.
 • عدم اثبات رزرو محل اقامت برای طول سفر در کشور منطقه شینگن.
 • استفاده از سفارت اشتباهی از مناطق شینگن.

11. ارائه گذرنامه نامعتبر:

طبیعتاً گذرنامه‌هایی که به صورت زیر ارائه می‌شوند ممکن است باعث ریجکت درخواست ویزای شینگن شود:

 • ارائه اسناد دیگر به جای گذرنامه.
 • عدم ارائه گذرنامه برای افراد بالای 10 سال.
 • ارائه گذرنامه‌ای که صفحات خالی به تعداد کافی برای ویزای مختلف ندارد.
 • ارائه گذرنامه‌ای که کمتر از سه ماه به اتمام اعتبار آن باقی مانده است.

12. ارائه نامه اشتغال به کار از مراجع نامعتبر:

ممکن است افراد متقاضی با هماهنگی با یکی از مراکز کار در کشورهای حوزه شینگن به هر طریق دیگری، قصد مسافرت جهت کار در کشورهای عضو حوزه شینگن را داشته باشد. به همین دلیل این افراد اقدام به درخواست ویزای کاری می‌نمایند که برای افرادی صادر خواهد شد که صرفاً به قصد کار و تجارت می‌خواهد به حوزه شینگن سفر کنند. متقاضیان این ویزا، علاوه بر مسلط بودن به زبان کشور موردنظر و ارائه مدرک زبان آن کشور، باید ثابت کنند که از سلامت جسمی کافی برخوردار بوده و همچنین هیچ گونه سابقه کیفری یا سوءپیشینه‌ای در کشور خود ندارند.

این متقاضیان همچنین باید مدارکی معتبری که تأیید کننده اشتغال به کار با توجه به وضعیت مالی ارائه دهند و به مأموران بررسی‌کننده ثابت کنند که از پس هزینه‌های کاری خود برمی آیند و یا اینکه با ارائه مدارک از مراجع معتبر، ثابت نمایند که هدفی جز کار نداشته و در نتیجه کار خود حقوق دریافت می‌کنند که بتوانند از پس هزینه‌های خود برآیند. این امر با ارائه مدرک اشتغال به کار از مراجع معتبر ممکن خواهد بود. مواردی که باعث می‌شود در این خصوص، درخواست متقاضی رد شود عبارت‌اند از:

 • عدم ارائه نامه رسمی که مهر و امضای نویسنده در آن مشخص باشد.
 • عدم ارائه نامه اشتغال به کار رسمی در قسمت سربرگ اصلی آدرس شرکت.
 • ارائه نامه اشتغال به کار رسمی که از تاریخ صدور آن بیش از 3 ماه گذشته باشد.

13. نداشتن مسافرت خارج از کشور قبلی:

طبیعتاً سفارت‌ها به صدور ویزا به اشخاصی که قبلاً دیگر کشورها اقدام به صدور ویزا برای آن شخص نموده‌اند و فرد، بدون مشکل از آن استفاده کرده است رغبت بیشتری نشان می‌دهند؛ به این علت که این امر را اماره‌ای جهت اثبات واجد شرایط بودن متقاضی و معقول بودن رفتار وی در کشورهای خارجی دارد.
افرادی که قبل از درخواست ویزای شینگن به سفارت یکی از کشورهای اروپایی، هیچ‌گونه مسافرت به خارج از کشور نداشته‌اند، از شانس کمتری برای قبول شدن درخواست ویزایشان برخوردارند؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود که پیش از درخواست ویزای شینگن، اقدام به مسافرت به کشورهای خارجی حتی کشورهای همسایه مانند عراق، امارات، ترکیه و … نمایید یا حداقل ویزای کشورهایی که دریافت ویزای راحتی دارند را دریافت نمایید تا امکان اخذ ویزای شینگن شما افزایش یابد.

14. ندادن توضیح کافی برای اقامت:

متقاضیان دریافت ویزای شینگن در جلسه مصاحبه و همچنین در فرم‌های مربوطه به درخواست ویزای شینگن باید در خصوص اقامت خود، اهداف از مسافرت، محل اقامت، دلایل سفر، برنامه دقیق سفر و … خود توضیحات کافی و قانع‌کننده‌ای را ارائه دهند.


درصورتی‌که متقاضی توجیه کافی و هدف مشخص و از پیش تعیین‌شده‌ای برای سفر نداشته باشد، ممکن است درخواست وی ریجکت شود. این موارد عبارت‌اند از:

 • عدم ارائه اسناد و مدارک هدف از سفر به کشورهای حوزه شینگن.
 • مطابقت نداشتن اشتغال و صلاحیت حرفه‌ای با وضعیت مالی ارائه شده.
 • از دست دادن دوره درخواست ویزا در انطباق با برنامه سفر ارائه شده.

15. ارائه بیمه‌نامه نامعتبر:

عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت زمان اقامت در کشورهای حوزه شینگن، ممکن است باعث ریجکت درخواست ویزای شینگن شود که این موارد به شرح زیر می‌باشند:

 • عدم ارائه یک بیمه مسافرتی که کل روزهای سفر در مناطق شینگن را پوشش دهد.
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی که در سراسر منطقه شینگن سیاست معتبری داشته باشد.
 • ارائه بیمه‌های مسافرتی که کشور مقصد متقاضی را پوشش نمی‌دهد.
 • عدم امکان تأمین یک پوشش بیمه مسافرتی در مقدار پیش‌بینی‌شده.
رفع ریجکتی شینگن

اعتراض به ریجکت ویزای شینگن

مطابق بند (3)23 توافقنامه شینگن، افرادی که با ریجکت درخواست ویزای شینگن مواجه می‌شوند، حق خواهند داشت تا به این رأی اعتراض کنند.
حال اگر هر دلیلی ویزای اشخاص با ریجکت شدن مواجه شود، دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن در قالب نامه و به صورت مکتوب به متقاضی ابلاغ می‌شود، در این نامه گزینه‌هایی وجود دارد و تیک خورد هر کدام از آن گزینه‌ها، به معنی نداشتن شرایط دریافت ویزا و قانع نشدن مأموران بررسی‌کننده به احراز گزینه مربوطه جهت صدور ویزای شینگن می‌باشد.


در این مواقع و پس از مواجه با ریجکتی درخواست ویزای شینگن، افراد متقاضی دو را در پیش رو خواهند داشت؛

 1. درخواست مجدد جهت صدور ویزا، با رفع مشکلات و با مدارک کامل.
 2. اعتراض به ریجکتی درخواست ویزای شینگن.


درصورتی‌که افراد قصد اعتراض به ریجکت شدن درخواست خود داشته باشند، باید ظرف مدت 1 تا 2 ماه پس از تاریخ ریجکتی، اقدام به اعتراض نمایند و پروسه رسیدگی به اعتراض معمولاً تا 3 ماه نیز به طول خواهد انجامید و همچنین افرادی که به ریجکتی درخواست ویزای خود اعتراض کرده‌اند تا زمان اعلام نتیجه رسیدگی، حق درخواست مجدد ویزای شینگن را نخواهند داشت و باید تا زمان پایان رسیدگی صبر کنند، در غیر این صورت، پروسه اعتراض به ریجکت شدن درخواست متوقف خواهد شد.
درصورتی‌که اشخاص متقاضی قصد ارائه مدارک و توضیحات تکمیلی جهت پاسخ به ریجکتی درخواست و اعتراض به ریجکت ویزای خود داشته باشند، باید شخصاً یا به وسیله وکیل خود اقدام به اعتراض نمایند تا پس از درخواست، پرونده درخواست ویزا شینگن آن‌ها مجدداً مورد بررسی قرار گیرد.


با توجه به اینکه برای اعتراض به ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن باید به صورت تخصصی تمامی موارد و مدارک و همچنین موانع جهت اخذ ویزای شینگن بررسی شده و با توجه به برگ ابلاغیه ریجکت درخواست و موارد مذکور در آن، بررسی شده و در نهایت یک لایحه اعتراضی مناسب جهت ارائه به سفارت آماده شود، بهتر است با استفاده از وکلای متخصص ویزای شینگن موسسه حقوقی اقدام به این امر نمایید تا درصد پذیرش درخواست اعتراض شما بیشتر شود.


نکته مهم دیگر اینکه پس از ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن شما و درج آن در پاسپورت، حتماً برای نسبت به درخواست‌های بعدی خود برای اخذ ویزای شینگن حساسیت بیشتری به خرج داده تا برای مرتبه دوم نیز با ریجکت شدن درخواست مواجه نشوید، در این صورت که افراد برای دو بار با ریجکت شدن درخواست ویزای خود مواجه می‌شوند، کار سخت‌تری برای دریافت ویزای شینگن در پیش خواهند داشت؛ بنابراین، استفاده از وکلای متخصص ویزای شینگن در این موارد بسیار ضروری می‌باشد.

نکات مهم جهت نوشتن نامه اعتراض به ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن:

 • ذکر نام و نام خانوادگی و مشخصات فردی و همچنین شماره گذرنامه و آدرس و ایمیل.
 • حتماً ظرف مدت 1 تا 2 ماه پس از ریجکت شدن درخواست نسبت به اعتراض اقدام نمایید، در غیر این صورت به اعتراض شما رسیدگی نخواهد شد.
 • در نامه اعتراضی باید تاریخ ریجکتی و علت آن را که سفارت در برگ ارسال ریجکتی قید کرده، ذکر شود.
 • نامه باید به صورت انگلیسی و کتبی تنظیم شود.
 • نامه اعتراضی باید خطاب به سفارت مربوطه نگارش شود.
 • امضای متقاضی در نامه اعتراض ضروری است.
 • امکان ارسال نامه اعتراضی از طریق پست وجود دارد و نیازی به مراجعه حضوری نیست.
 • باید با ارائه مدارک کامل و دقیق، اشتباه در ریجکت شدن ویزا خود را توضیح داده و رسیدگی مجدد را درخواست نمایید.

 

اگر به هر دلیلی درخواست اعتراض شما به ریجکتی ویزای شینگن نیز مورد قبول واقع نشد و پس از بررسی مجدد، رفع ریجکتی از درخواست شما به عمل نیامد، شما می‌تواند مجدداً اقدام به درخواست ویزای شینگن نمایید، برای این کار، باید به مدت 6 ماه پس از ریجکت شدن درخواست اولیه صبر کرده سپس مجدداً با مدارک کامل‌تر و رفع مشکلات درخواست اول اقدام نمایید.

 

ریجکتی شینگن

خدمات ما در زمینه وکیل ویزای ریجکتی شینگن

موسسه حقوقی عدل داد از جمله قدیمی‌ترین و برترین مؤسسات حقوقی کشور است که از همراهی تعداد زیادی از وکلای فارغ‌التحصیل از بهترین دانشگاه‌های کشور بهره برده که به صورت تخصصی به امور خاصی رسیدگی می‌کنند.
در موسسه حقوقی عدل داد یک تیم حقوقی در حوزه مهاجرت وجود دارد که چندین سال است در این حوزه فعالیت می‌کنند و به کلیه روش‌های مهاجرت به انواع کشورهای جهان آشنایی کامل داشته و تعدادی از آن‌ها نیز در کشورهای مقصد فعالیت می‌کنند تا بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن و از طریق روش موردنظر مراجعین، اقدام به سهیل امور جهت اخذ ویزای مربوطه نمایند.
این تیم حقوقی بسیار پرقدرت که از وکلای برتر کشور در حوزه مهاجرت می‌باشند، آماده خدمت‌رسانی به شهروندان محترم در حوزه انواع روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا از جمله کشورهای حوزه شینگن می‌باشند.

وکلای ما با بررسی کامل:

 • اهداف شما برای مهاجرت،
 • شرایط خانواده،
 • شرایط کاری کشور هدف
 • و دیگر پارامترها،

بهترین پیشنهاد را ارائه داده و پس از بررسی جوانب کامل شرایط شما با کشور مورد نظر، در صورت تایید شما، از همان روز اقدام میشود.

توجه فرمایید درصورتی قرارداد بسته میشود که ما اطمینان کامل از موفقیت شما داشته باشیم.

مزایای موسسه مهاجرتی عدل داد

رفع ریجکتی شینگن

از جمله مزایای وکلای متخصص موسسه حقوقی عدل داد در زمینه اخذ ویزای شینگن عبارت‌اند از:

 • مشاوره صحیح، کامل و جامع وکلای موسسه حقوقی عدل داد برای کسب اطلاعات موکلین و افزایش شانس دریافت ویزای شینگن.
 • ارائه مشاوره و قبول وکالت در گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزا برای کلی کشورهای عضو شینگن.
 • ارائه مشاوره و قبول وکالت در جهت اقامت در کلیه کشورهای عضو شینگن.
 • ارائه مشاوره و قبول وکالت در خصوص اعتراض به رد شدن درخواست ویزا (ریجکت) از سفارت کشورها عضو شینگن.
 • ارائه مشاوره و قبول وکالت در خصوص اخراج شدن (دیپورت) از کلیه کشورهای عضو شینگن.
 • ارائه مشاوره و قبول وکالت در اخذ انواع مختلف ویزا برای سفر یا اقامت در کشورهای عضوی منطقه شینگن.
 • ارائه مشاوره و قبول وکالت در خصوص پر کردن فرم‌های درخواست ویزا.
 • کارگزار مستقیم و تخصص ویزای شینگن و تور اروپا با دعوت‌نامه.
 • راهنمایی دقیق موکلان جهت آماده‌سازی منظم و مناسب مدارک برای درخواست ویزای شینگن.
 • ارائه مشاوره به موکلین در خصوص نحوه مصاحبه و راهنمایی‌های کامل جهت موفقیت در مصاحبه دریافت ویزای شینگن.
 • ارائه بهترین پیشنهادات به موکلین برای اخذ ویزای شینگن به توجه به آخرین قوانین و مقررات سفارت‌خانه‌های مختلف و جدیدترین تحولات در روابط کشورها.
 • راهنمایی دقیق افراد با اشراف کامل به موضوعات اخذ ویزا، روادید سفر و گردشگری و …
 • ارائه بهترین راهکار به افراد با توجه به نیاز و پتانسیل آن‌ها در دریافت ویزای شینگن.
 • پشتیبانی از افراد در تمامی مراحل دریافت ویزای شینگن.
 • معرفی کشوری که راحت‌تر از دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن اقدام به ارائه ویزا می‌نمایند و درصد ریجکتی کمتری دارند.
 • معرفی مترجم رسمی از دارالترجمه به متقاضیان ویزای شینگن که باید مدارک خود را ترجمه کنند.
 • رضایت حداکثری مشتریان سابق از خدمات موسسه حقوقی عدل داد.
 • اخذ سالانه صدها پرونده ویزای شینگن که ناشی از اعتماد موکلین به موسسه حقوقی عدل داد است.

وکلای پایه یک دادگستری

تمام وکلای ما از وکلای طراز اول پایه یک دادگستری می باشند. و سالها تجربه در تخصص خود دارند.

عضو کانون وکلای دادگستری

تمام وکلای ما عضو کانون وکلای دادگستری می باشند که بالاترین درجه اعتبار قضایی را داراست.

استفاده از مشاورین متخصص

مشاورین ما: حقوق دانان بازنشسته وزارت امور خارجه، اساتید دانشکده حقوق، دفاتر مهاجرت در اروپا و کانادا

بررسی پرونده بصورت جمعی

تمام پرونده های موکلین بصورت جمعی از بهترین وکلای متخصص بررسی میشود تا بهترین نتیجه دریافت شود.

حفاظت از پرونده شما

پرونده تمام موکلین کاملاً محرمانه بوده و هیچ اطلاعاتی به شخص، شرکت و یا نهاد خاصی داده نمیشود.

حق الوکاله منصفانه

حق الوکاله دریافتی با توجه به خدمات و استفاده از بهترین وکلای طراز اول و بهترین مشاورین کاملاً منصفانه می باشد.

پیگیری مستمر

از همان روز بستن قرارداد، کار روی پرونده شروع میشود و بدون وقفه تا حصول نتیجه ادامه می یابد.

گزارش دهی منظم

وکلای ما به موکلین بصورت منظم گزارش پیشرفت کار ارائه میدهند تا موکلین در جریان کامل پرونده باشند.

سریعترین نتیجه

بعلت پیگیری وکلا و مشورت جمعی و همینطور تجربه مشاورین ما، سریع ترین نتیجه را در این مرکز خواهید گرفت.

جهت رزرو وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۴۷۶۲۳-۰۲۱ (۲۰ خط ویژه) و یا با همراه ۰۹۳۰۳۰۰۳۰۵۴ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید. مشاوره فقط حضوری ارائه می شود و مشاوره تلفنی ارائه نمیشود.

 

یا در هر ساعت از شبانه روز فرم زیر را پر کرده تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *