مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی رایگان، خدمت یا خیانت؟؟؟!!!

مدت‌هاست دفاتر حقوقی فعال در کشور، شاهد تماس‌های متعدد به‌منظور مشاوره تلفنی رایگان هستند. طبیعتاً دفتر حقوقی عدل داد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ذهن بنده به عنوان مسئول دفتر، مشغول این موضوع بود که به تماس‌های این عزیزان چه گونه پاسخ داده شود.


به دنبال یافتن پاسخ، به بررسی رفتار مؤسسات متعدد پرداختم که در تبلیغ خود، وعده مشاوره رایگان داده بودند. متأسفانه نتایج، کمی دور از انتظار و ناراحت‌کننده بود. اغلب این مؤسسات با استخدام افراد دارای حداقل دانش حقوقی و البته متبحر در بازاریابی، بیش از آنکه به دنبال صداقت در شعار خود باشند به دنبال پاسخ‌های فی‌البداهه و جذب موکل بودند. بیچاره موکلی که به این پاسخ‌ها عمل کند!!!


همچنین تجربه سال‌ها وکالت به بنده ثابت نموده است آن چیزی که وضعیت پرونده را مشخص می‌نماید برداشت‌ها و توضیحات موکلین نیست بلکه اسناد و مدارک پرونده است که در نهایت وضعیت برد یا باخت پرونده را تعیین می‌نماید. دقیقاً مثل زمانی که به پزشک مراجعه می‌شود. پزشک بر اساس برداشت بیمار تجویز دارو نمی‌کند بلکه در غالب موارد با معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی و تصویربرداری، اظهارنظر می‌کند.


با توضیحات بالا به‌راستی مشاوره رایگان فی‌البداهه توسط افرادی غیرمتخصص، آن هم با برداشت‌ها و توضیحات غیرحقوقی و اغلب نادرست موکلین، چه نفعی برای موکل دارد؟؟؟ آیا چنین مؤسساتی به دنبال خدمت به موکلین هستند یا خیانت؟؟؟ آیا غیرازاین است که وکیل بایستی در گام اول امین موکل باشد؟؟ چه طور می‌توان گام اول را با خیانت برداشت؟؟؟
متأسفانه موکلین ناگاه (البته در خیال خود زرنگ) با این اقدام، پرونده خود را که بی‌شک در ارتباط با جان یا مال آن‌هاست به مخاطره می‌اندازند.


بنا به دلایل بالا، دفتر حقوقی عدل داد تصمیم راسخ گرفته است تا از هرگونه مشاوره تلفنی رایگان خودداری نموده و با تعیین وقت حضوری با وکلای پایه‌یک دادگستری متخصص در هر زمینه، موکلین به همراه کلیه اسناد و مدارک به دفتر مراجعه نموده و با مشاوره حضوری، مانع اتلاف وقت و هزینه ایشان و خسارت به جان و مالشان شود. البته این موضوع ممکن است موجب رنجش بعضی از هم‌وطنان شود اما امیدوارم با توضیحات فوق هم‌وطنان عزیز قانع شده باشند که هیچ نفعی در مشاوره رایگان برای ایشان وجود ندارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
Facebook
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *