دفتر حقوقی

مهاجرت به ترکیه

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه | وکیل مهاجرت به ترکیه | اقامت ترکیه

مهاجرت به ترکیه
وکیل مهاجرت ترکیه

وکیل مهاجرت به ترکیه در این نوشتار بررسی میشود:

مدت زمان تقریبی مطالعه: 23 دقیقه

در این نوشتار به موضوعات زیر میپردازیم :

وکیل متخصص مهاجرت ترکیه

مهاجرت به ترکیه بطور خلاصه

ترکیه به علت ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود و مزایا و امکانات موجود در این کشور، یکی از مقاصد توریستی و مهاجرپذیر بوده که هرساله از طیف عظیمی از مسافران و مهاجران پذیرایی می‌کند.
ایرانیان به علت توافقاتی که میان دولت ترکیه و ایران در زمان رضاشاه با آتاتورک صورت گرفته، برای مسافرت به این کشور، درصورتی‌که قصد ماندن بیش از سه ماه را نداشته باشند، نیازی به دریافت ویزای ترکیه ندارند و می‌تواند با در دست داشتن پاسپورت اقدام نمایند، در این صورت مسافران حق فعالیت‌هایی از قبیل کار یا تحصیل را نخواهند داشت و موظف به بازگشت به کشور، حداکثر پس از 90 روز می‌باشند.
اما درصورتی‌که متقاضیان قصد مهاجرت به ترکیه برای کار، تحصیل یا خرید و اجاره ملک جهت اقامت و زندگی داشته باشند، باید با توجه به هر کدام، ویزای مخصوصی را دریافت کنند.
بهترین وکیل مهاجرت به ترکیه

مزایای اقامت ترکیه

مزایای اقامت در ترکیه عبارت‌اند از:

 • امکان اخذ شهروندی و حضور بدون شرط در ترکیه؛
 • خروج از محدودیت‌های ناشی از تحریم برای تاجران و بازرگانان؛
 • امکان دریافت وام‌هایی با سود بسیار پایین برای کسب‌وکار در ترکیه؛
 • استفاده از حساب‌های بانکی بین‌المللی خارج از تحریم؛
 • امکان دریافت و استفاده از مستر کارت و کارت ویزا برای پرداخت‌های اینترنتی بین‌المللی؛
 • سهولت اخذ مجوز کسب‌وکار؛
 • سهولت در دریافت ویزای انگلستان، آمریکا، کانادا، شینگن و … برای مقیمان ترکیه؛
 • اشتغال به کار با حقوق دو برابری نسبت به ایران؛
 • استفاده از پوشش بیمه درمانی در کشور ترکیه؛
 • امکان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در آموزشگاه‌های دولتی و خصوصی؛
 • امکان خرید اقساطی خودروهای روز دنیا و معافیت از مالیات.
وکیل اقامت ترکیه

خدمات و ویژگیهای منحصربفرد ما در زمینه اخذ اقامت ترکیه

 

 • رضایت مشتریان سابق از خدمات موسسه حقوقی عدل داد.
 • اخذ سالانه صدها پرونده مهاجرت به ترکیه که ناشی از اعتماد موکلین به موسسه حقوقی عدل داد است.
 • مشاوره صحیح، کامل و جامع وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی عدل داد برای کسب اطلاعات موکلین و آگاهی بیشتر جهت مهاجرت به ترکیه.
 • راهنمایی دقیق موکلان جهت آماده‌سازی منظم و مناسب مدارک برای درخواست ویزای ترکیه.
 • معرفی روش‌های مختلف مهاجرت به ترکیه با توجه به خواسته‌های متقاضیان با توجه به آخرین قوانین و مقررات مربوطه.
 • راهنمایی دقیق افراد با اشراف کامل به موضوعات اخذ ویزا، روادید سفر و گردشگری و …
 • پشتیبانی از افراد در تمامی مراحل دریافت ویزای ترکیه.
 • ارائه مشاوره و قبول وکالت در خصوص پر کردن فرم‌های درخواست ویزا.
 • قبول وکالت جهت تعیین وقت سفارت ترکیه برای درخواست ویزا.
شماره وکیل مهاجرت ترکیه

وکلای ما با بررسی کامل :

 • اهداف شما برای مهاجرت،

 • شرایط خانواده،

 • شرایط کاری کشور هدف

 • و دیگر پارامترها،

بهترین پیشنهاد را ارائه داده و پس از بررسی جوانب کامل شرایط شما با کشور مورد نظر، در صورت تایید شما، از همان روز اقدام میشود. 

توجه فرمایید درصورتی قرارداد بسته میشود که ما اطمینان کامل از موفقیت شما داشته باشیم. 

در صورت تمایل به ارائه مشاوره و قبول وکالت وکلای متخصص مهاجرت و ویزای ترکیه موسسه حقوقی عدل داد، با اطلاعات موجود در سایت با ما ارتباط برقرار نمایید.

در ادامه به بررسی تفصیلی مهاجرت به ترکیه، انواع و ویژگی‌های آن و همچنین مراحل اخذ ویزا خواهیم پرداخت.

مزایای ما

وکیل اقامت ترکیه

وکلای پایه یک دادگستری

تمام وکلای ما از وکلای طراز اول پایه یک دادگستری می باشند. و سالها تجربه در تخصص خود دارند.
وکیل مهاجرت به ترکیه

عضو کانون وکلای دادگستری

تمام وکلای ما عضو کانون وکلای دادگستری می باشند که بالاترین درجه اعتبار قضایی را داراست.
وکیل مهاجرت ترکیه در تهران

استفاده از مشاورین متخصص

مشاورین ما: حقوق دانان بازنشسته وزارت امور خارجه، اساتید دانشکده حقوق، دفاتر مهاجرت در اروپا و کانادا و استانبول
مهاجرت ترکیه

بررسی پرونده بصورت جمعی

تمام پرونده های موکلین بصورت جمعی از بهترین وکلای متخصص بررسی میشود تا بهترین نتیجه دریافت شود.
بهترین وکیل مهاجرت ترکیه

حفاظت از پرونده شما

پرونده تمام موکلین کاملاً محرمانه بوده و هیچ اطلاعاتی به شخص، شرکت و یا نهاد خاصی داده نمیشود.
وکیل مهاجرت ترکیه ارزان

حق الوکاله منصفانه

حق الوکاله دریافتی با توجه به خدمات و استفاده از بهترین وکلای طراز اول و بهترین مشاورین کاملاً منصفانه می باشد.
اقامت ترکیه

پیگیری مستمر

از همان روز بستن قرارداد، کار روی پرونده شروع میشود و بدون وقفه تا حصول نتیجه ادامه می یابد.
بهترین وکیل اقامت ترکیه

گزارش دهی منظم

وکلای ما به موکلین بصورت منظم گزارش پیشرفت کار ارائه میدهند تا موکلین در جریان کامل پرونده باشند.
وکیل اقامت ترکیه تهران

سریعترین نتیجه

بعلت پیگیری وکلا و مشورت جمعی و همینطور تجربه مشاورین ما، سریع ترین نتیجه را در این مرکز خواهید گرفت.

و یا با شماره زیر تماس بگیرید تا زمان اولین جلسه رو تعیین نمایید:

47623 – 021  (۲۰ خط ویژه)

54 30 300 – 0930 

پاسخگو ۸ صبح الی ۶ بعدازظهر

معرفی کشور ترکیه

ترکیه کشوری است میان قاره آسیا و اروپا، به صورتی که بخش اعظم آن در قاره آسیا و بخش کوچکی از آن در قاره اروپا قرار دارد. این کشور بیش از 80 میلیون نفری که دارای مساحتی بالغ‌بر 780 هزار کیلومترمربع می‌باشد (که این کشور را به سی و هفتمین کشور پهناور جهان تبدیل می‌کند)، از موقعیت استراتژیک مناسبی برخوردار است که امکان دسترسی به بازارهای ترکیبی اروپا و آسیا را فراهم می‌آورد همچنین دارای آب‌وهوا متعادل و مطلوبی برای زندگی می‌باشد. در همسایگی کشور ترکیه شش کشور آسیایی ایران، ارمنستان، گرجستان، نخجوان، عراق و سوریه، به همراه دو کشور اروپایی بلغارستان و یونان قرار دارد.
در کشور ترکیه حدود 70 درصد از مردم به زبان ترکی صحبت می‌کنند، علاوه بر آن در قسمت‌های جنوب و شرق ترکیه، مردمانی به زبان کردی نیز زندگی می‌کنند. این دو زبان، زبان غالب کشور ترکیه می‌باشند.
دین رسمی مردم ترکیه اسلام می‌باشد که در قانون اساسی این کشور تصریح شده، اما به علت سکولار بودن حکومت این کشور و جدایی دین از سیاست در ترکیه، افراد در انتخاب پوشش خود آزاد بوده و اجباری برای نوع حجاب در این کشور وجود ندارد. واحد پول ترکیه لیر، پایتخت این کشور آنکارا و بزرگ‌ترین شهر آن استانبول می‌باشد.
کشور ترکیه دارای 81 استان می‌باشد که استان‌های استانبول، آنکارا، آنتالیا، ازمیر و آدانا از مهم ترین شهرهای ترکیه از لحاظ گردشگری می‌باشند و طبیعتاً مناطق مناسب‌تری و با موقعیت‌های شغلی بهتری برای زندگی خواهند بود.
اقتصاد کشور ترکیه بر پایه صنعت گردشگری و توریستی بودن این کشور بنا شده که مهمترین منبع اقتصادی این کشور محسوب می‌شود، علاوه بر آن صنعت کشاورزی نیز در این کشور پیشرفت زیادی داشته و به صورت مداوم در حال گسترش است. همچنین این کشور در تولید پوشاک، تجهیزات، مواد اولیه و حمل‌ونقل بین‌المللی نیز فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.
بنابراین مشخص می‌شود که کشور ترکیه به علت فرهنگ و آب‌وهوای نزدیک به ایران، نزدیکی به ایران و ساده بودن اقامت در این کشور و همچنین امکانات پیشرفته در زمینه کار، تحصیل، تفریح و … به یکی از جذاب‌ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان در سال‌های اخیر تبدیل شده است و طبق آمارهای ارائه شده، بیش از یک میلیون ایرانی هر ساله به ترکیه مسافرت می‌کنند و رتبه سوم را میان گردشگران دیگر در ترکیه، پس از اتباع روسیه و آلمان دارند.
در روند مهاجرت به ترکیه، مانند هر کشور دیگری، متقاضیان باید با قوانین و مقررات مربوطه آگاهی و اشراف کامل داشته باشند و با توجه به نیازهای خود مثلاً سفر توریستی، مهاجرت جهت تحصیل، کار، زندگی و … اقدام به تهیه ویزا نمایند.
انتخاب بهترین روش مهاجرت به ترکیه با توجه به مقاصد خود از سفر، یکی از مهمترین مراحل در خصوص مهاجرت به ترکیه است که باعث می‌شود متقاضیان با توجه به قوانین مخصوص، اقدام به تهیه مدارک نمایند و با دریافت ویزا، به این کشور سفر کنند؛ بنابراین آگاهی به شرایط، ویژگی‌ها و سهولت هرکدام از روش‌های مهاجرت می‌تواند کمک بسزایی به متقاضیان برای برنامه‌ریزی جهت مهاجرت بکند.
طبیعتاً آگاهی از کلیه قوانین مربوطه در حیطه وظایف وکلای متخصص مهاجرت به ترکیه می‌باشد که می‌توانند متقاضیان را با توجه به تجربه و تخصص خود و همچنین اشراف کامل به کلیه قوانین و مقررات برای مهاجرت به ترکیه کمک کنند تا در این مسیر با مشکلی مواجه نشوند.
وکلای متخصص مهاجرت به ترکیه موسسه حقوقی عدل داد، آماده خدمت‌رسانی به شهروندان محترم جهت ارائه مشاوره و قبول وکالت برای مهاجرت و درخواست ویزای ترکیه با توجه به نیاز متقاضیان می‌باشند.

انواع ویزای ترکیه

وکیل اقامت ترکیه در تهران

ویزای توریستی ترکیه (e-Visa):

ویزای توریستی ترکیه یا همان e-Visa مناسب افرادی است که به عنوان توریست و جهت بازدید قصد مسافرت به این کشور را داشته باشند. دلایل این افراد می‌تواند شرکت در کنفرانس‌ها، جشنواره‌ها، سمینارها، شرکت در مسابقات ورزشی، تفریح، فعالیت‌های کوتاه‌مدت بازرگانی و تجاری، فعالیت‌های هنری و فرهنگی، قرارهای رسمی بین‌المللی و … باشد.
ویزای توریستی ترکیه برای مدت زمان 90 روز (سه ماه) و فقط با حق یک‌بار ورود به این کشور صادر می‌شود و متقاضیان برای درخواست آن نیاز به مدارک شناسایی، پاسپورت، مدارک سکونتی و پرواز (رزرو هتل و بلیط سفر)، مدرک عدم سوءپیشینه، صورت حساب بانکی و گردش مالی 6 ماه اخیر همراه با مدارک تمکن مالی و پرداخت هزینه ویزای توریستی معادل 20 دلار می‌باشند.
اخذ این ویزا برای اتباع کشورهایی که با کشور ترکیه معاهده لغو روادید ندارند ضروری می‌باشد؛ اما همان‌گونه که گفته شد، ایرانیان به علت توافقات میان دو کشور، می‌توانند برای 90 روز، به شرط داشتن پاسپورتی با حداقل 6 ماه اعتبار به ترکیه مسافرت نمایند، بدون اینکه نیاز به اخذ ویزای توریستی این کشور باشد.
برای درخواست این ویزا می‌توان به دو صورت؛ 1. وب‌سایت وزارت خارجه ترکیه یا 2. مراجعه حضوری به کنسولگری ترکیه اقدام کرد.
درصورتی‌که اقامت ایرانیان یا دیگر اشخاصی که ویزای توریستی دریافت کرده‌اند بیش از 90 روز به طول انجامد، شخص به پرداخت مبلغی جریمه می‌شود و در صورت عدم پرداخت جریمه، به مدت 1 الی 5 سال دیپورت خواهد شد؛ به این معنا که در این مدت حق ورود به کشور ترکیه را نخواهد داشت، تا زمانی که جریمه را پرداخت نماید.

ویزای تحصیلی:

یکی از مهمترین دلایل مهاجرت افراد به ترکیه، قصد تحصیل در این کشور می‌باشد که با توجه به پیشرفتگی سیستم آموزشی این کشور و ویژگی‌های خاص زندگی در ترکیه، برای انواع دانش آموزان و دانشجویان دنیا جذاب می‌باشد.
در ترکیه، کودکان از سن 6 سالگی به مدت 5 سال تحصیلات ابتدایی خود را به صورت اجاری آغاز می‌کنند. در مدارس ابتدایی، دروس متفاوتی با زبان‌های مختلف از قبیل ترکیه‌ای، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی یا اسپانیایی تدریس می‌شود.
پس از آن دوره 3 ساله راهنمایی آغاز می‌شود که در دو نوع مدارس دولتی و خصوصی تدریس می‌شود. سپس دانش آموزان دوره¬ی تحصیلی 4 ساله متوسطه در دبیرستان را ادامه می‌دهند.
دبیرستان‌های ترکیه از تنوع بالایی برخوردار می‌باشند، از قبیل دبیرستان‌های دولتی استاندارد، دبیرستان‌های آناتولی با دروس اغلب مربوط به زبان‌های خارجی، دبیرستان‌های امام هتیپ که دروسی بیشتر مذهبی و با زبان عربی دارند و دبیرستان‌های علوم با دوره‌های علمی در زمینه فنی و حرفه‌ای و حرفه‌های مختلف تدریس می‌شوند. البته دبیرستان‌های خصوصی نیز با تمام گرایشات مذکور در ترکیه موجود می‌باشند.
در پایان دوره دبیرستان، دانش آموزان پس از گذراندن آزمون‌های نهایی، برای ورود به دانشگاه و تحصیل در مقطع کارشناسی، باید با توجه به انواع دانشگاه‌ها، در آزمون‌های ورودی این دانشگاه‌ها شرکت کرده و نمره قبولی بگیرند. دوره کارشناسی در ترکیه در اغلب رشته در 8 ترم و طی 4 سال ارائه می‌شود، اما رشته پزشکی 5 سال و رشته دندان‌پزشکی 6 سال به طول می‌انجامد.

محبوب‌ترین رشته های تحصیلی در ترکیه عبارت‌اند از:

 • گردشگری و مهمانداری

 • تجارت بین‌الملل

 • روابط بین‌الملل

 • فناوری اطلاعات

 • بازرگانی و مدیریت

 • بانکداری و امور مالی

 • مهندسی

پس از دوران کارشناسی، دانشجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد ادامه¬ی تحصیل دهند که به صورت 2 ساله می‌باشد و با اتمام آن مدرک Master را دریافت می‌کنند و با داشتن این مدرک، می‌توانند در کشورهای دیگر برای مدرک PhD اقدام نمایند.
دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌هایی با زبان ترکیه ای یا انگلیسی به تحصیل خود بپردازند، برای تحصیل با زبان ترکیه‌ای، خارجیانی که اهل ترکیه نیستند باید در آزمون زبان ترکی شرکت کرده و مدرک این زبان را به دست آورند. همچنین برای تحصیل در دانشگاه‌هایی با زبان انگلیسی، متقاضیان باید مدرک تافل یا آیلتس داشته باشند.
در پایان دانشجویانی که مقطع کارشناسی ارشد را با موفقیت سپری کرده‌اند، می‌توانند در مقطع دکترا که بر حسب مورد 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد ادامه تحصیل دهند.
در خصوص شیوه پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه، متقاضیان ابتدا باید از شرایط خاص پذیرش در هر دانشگاه و هر رشته آگاهی داشته باشند و مدارک موردنیاز را تهیه کنند.

مدارکی که معمولاً برای پذیرش موردنیاز است عبارت‌اند از:

 • فرم پذیرش

 • سوابق تحصیلی، رزومه و سوابق علمی و پژوهشی

 • مدرک دیپلم

 • مدرک زبان انگلیسی (با توجه به شرایط دانشگاه)

 • نامه انگیزه و تقاضای تحصیل که در آن هدف و انگیزه از ادامه¬ی تحصیل دانشجو ذکر می‌شود

 • مدرکی مثبت توانایی مالی تأمین هزینه‌های شهریه

 • در صورت وجود، مدارک دال بر استفاده از بورسیه‌های تحصیلی

پس از ارسال مدارک و در صورت پذیرش از سوی دانشگاه مربوطه، باید جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اقدام نمایید که لازمه آن، موافقت‌نامه دانشگاه موردنظر با درخواست پذیرش دانشجو می‌باشد.

برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه باید مدارک زیر را تهیه نمایید:

 • پاسپورت معتبر

 • دو قطعه عکس 3-4

 • نامه پذیرش از طرف دانشگاه

 • اثبات تمکن مالی حین تحصیل در ترکیه

 • مدرک رزرو بلیط های رفت و برگشت

 • مدرک عدم سوءسابقه دانشجو

 • مدرک پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو

دانشجویان پس از ورود به ترکیه با استفاده از ویزای تحصیلی، درصورتی‌که قصد اقامت بیش از 3 ماه داشته باشند، به مدت یک ماه فرصت دارند تا با ارائه مدارک، اقدام به اخذ اقامت دانشجویی در ترکیه نمایند. مدارک موردنیاز برای این امر عبارت‌اند از:
 • پاسپورت معتبر

 • نامه پذیرش از طرف دانشگاه

 • 4 عدد عکس مخصوص پاسپورت

 • مدارکی جهت اثبات تمکن مالی

 • فیش پرداخت هزینه‌های اقامت

 • گواهی تولد و مدارک مربوطه

 • بیمه سلامت دانشجو

 • رضایت‌نامه والدین (در صورت کمتر بودن سن دانشجو از 18 سال)

جهت مطالعه بیشتر در مورد ویزای تحصیلی ترکیه لطفاً کلیک نمایید. (تحصیل در ترکیه)

ویزای کاری:

به علت رشد اقتصادی و صنعتی روزافزون ترکیه و عدم محدودیت‌های ناشی از تحریم در این کشور و همچنین نزدیکی با ایران، بازار ترکیه به یکی از مقاصد جذاب مهاجرتی ایرانیان برای کار تبدیل شده است. البته برای کار در بازار ترکیه، تسلط به زبان ترکی این کشور برای امکان برقراری ارتباط با مشتریان و … ضروری است.
متقاضیان کار در ترکیه می‌توانند از طریق مؤسسات کاریابی، به جستجوی کار در این کشور بپردازند. برای این امر، بهتر است با استفاده از ویزای توریستی به کشور ترکیه سفر کرده و اقدام به جستجوی کار نمایند، سپس با تهیه مدارک، جهت اخذ مجوز کار در ترکیه اقدام کنند.
کلیه متقاضیان خارجی برای اشتغال به کار در ترکیه، علاوه بر ویزا، به یک مجوز کار معتبر صادره از سوی وزارت کار ترکیه و امور اجتماعی نیاز دارند که معمولاً باید هم‌زمان با ویزای کار دریافت نمایند. برای اخذ این مجوز، باید علاوه بر ارائه ویزای کار ترکیه، با مدارک لازم که از سوی کارفرمای متقاضی در ترکیه تهیه می‌شود به کنسولگری ترکیه مراجعه نمایید.
مجوز کار در ابتدا برای مدت یک سال صادر می‌شود که در صورت وجود شرایط، قابل تمدید برای دو سال می‌باشد، پس از آن نیز می‌توان آن را برای سه سال دیگر تمدید کرد. اگر شما برای مدت 8 سال در ترکیه با تمدید ویزای خود اقامت داشته باشید و اجازه کار موقت شما تمدید شود، می‌توانید برای اجازه کار دائم در این کشور درخواست دهید.

برای اخذ مجوز کار در ترکیه باید مدارک زیر را تهیه نمایید:

 • مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم)

 • دفترچه اقامت

 • پاسپورت و برگه اقامت

 • یک قطعه عکس

 • کد ملی جمهوری ترکیه از سوی اداره امنیت ترکیه برای اتباع خارجی صادر می‌شود

 • نامه درخواست کار به‌اضافه‌ی پیشنهاد کار از سوی کارفرما

 • تائید مدارک شرکت مربوطه

 • مدارک تائید کننده صحت پیشنهاد کار

 • برگه درخواست الکترونیکی

 • آدرس ایمیل و کد رمز دولتی کارفرما

اقامت در ترکیه از طریق اجاره یا خرید ملک

یکی از بهترین راه‌های اقامت در ترکیه از طریق اجاره یا خرید خانه می‌باشد. خارجیانی که قصد خرید زمین در ترکیه دارند می‌تواند تا سقف 30 هکتار از اراضی این کشور را خریداری کنند. البته لازم به ذکر است که قراردادهای خرید ملک در ترکیه اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشند باطل خواهند بود:
 • عدم پایان کار مطابق برنامه ارائه شده به وزارتخانه

 • پایان مهلت قانونی برای شروع ساخت و ساز و عدم شروع

 • عدم تائید ملک از سوی وزارتخانه یا سازمان‌های امنیتی ترکیه

 • نقض یکی از قوانین ترکیه حین قرارداد

به علت حساسیت خرید ملک در ترکیه و سوءاستفاده‌های احتمالی از افراد ناآگاه در این امر، لازم است حتماً از وکلای متخصص حوزه¬ی مهاجرت به ترکیه که مورداطمینان می‌باشند استفاده نمایید.
راحت‌ترین و شاید کم‌هزینه‌ترین راه اقامت در ترکیه، اقامت با اجاره خانه می‌باشد، افراد متقاضی می‌توانند با سفر به ترکیه و انعقاد یک قرارداد اجاره 6 ماهه تا 2 ساله و ارائه مدارک موردنیاز به اداره مهاجرت ترکیه، اقدام به درخواست اقامت دهند. در این صورت اداره مهاجرت با بررسی مدارک و در صورت تائید، کارت اقامت در این کشور را برای مدت اجاره یا مدتی که این اداره تعیین می‌کند به متقاضیان می‌دهد. مدارکی که باید به اداره مهاجرت ارائه داد عبارت‌اند از:
 • پاسپورت و کپی آن

 • 4 قطعه عکس جهت کارت اقامت

 • قرارداد اجاره‌نامه به نام شخص متقاضی

 • مدرک تائید اجاره‌نامه توسط دفترخانه

 • دریافت شماره مالیاتی

 • بیمه سلامتی

 • فیش واریز اداره مهاجرت

علاوه بر آن، بر اساس قانونی که در ترکیه تصویب شده، اتباع خارجی می‌توانند با خرید ملک، اقامت یک‌ساله‌ی این کشور را اخذ نمایند که تا 8 سال به صورت سالانه قابل تمدید خواهد بود و درصورتی‌که پس از حداقل 5 سال، همچنان مالک ملک بوده و در ترکیه اقامت داشته باشند، می‌توانند درخواست صدور اقامت دائم نمایند. همچنین در این مدت خانواده مالک نیز حق اقامت در این کشور را خواهند داشت.
با اقامت از طریق خرید ملک، قادر به افتتاح حساب بانکی در بانک‌های ترکیه خواهید بود، امکان تحصیل فرزندانتان در این کشور وجود دارد و تا زمانی که سند ملک به نام شما باشد، برای تمدید اقامت نیازی به ورود یا خروج از این کشور نخواهید داشت.
برای خرید ملک در ترکیه علاوه بر پرداخت نقدی، امکان پرداخت اقساطی یا خرید با اخذ وام بانکی نیز وجود دارد.
همان‌طور که گفته شد، در حال حاضر بهترین راه اقامت در ترکیه، خرید خانه در این کشور می‌باشد، به علت رواج این موضوع، متأسفانه سوءاستفاده‌هایی از افراد رایج شده و دفاتر مشاور املاک ممکن است با سوءاستفاده از نا آگهی مهاجران، با ارائه اطلاعات غلط، باعث شوند تا متقاضی، هزینه‌های بسیار بیشتری را در این مسیر متحمل شود، به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود برای اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک، با استفاده از وکلای متخصص موسسه حقوقی عدل داد در زمینه مهاجرت به ترکیه و استفاده از اطلاعات و روش‌های این وکلا، با اطمینان خاطر اقدام به خرید ملک نمایید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ترکیه

برای اخذ ویزای ترکیه، با توجه به قصد متقاضی از سفر باید مدارک مخصوصی تهیه شوند؛ اما مدارکی که معمولاً برای هر نوع ویزای ترکیه نیاز است عبارت‌اند از:

 • پاسپورت معتبر

 • انگشت‌نگاری

 • مدارکی جهت اثبات تمکن مالی با توجه به نوع ویزا و سفر

 • بیمه مسافرتی معتبر

 • مدارک مربوطه به احوال شخصیه از جمله ازدواج متقاضی

 • رزرو بلیط رفت و برگشت

 • رزرو هتل جهت اقامت در ترکیه

 • ارائه دلایل و انگیزه از سفر

 • مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات متقاضی (برای ویزای تحصیلی)

 • مدارک مربوط به سابقه کار متقاضی (برای ویزای کار)

12 نکته مهم برای مهاجرت به ترکیه

 1. متقاضیان برای اقامت در ترکیه به گواهی سوءپیشینه و تمکن مالی حدوداً 6000 دلاری و همچنین اجاره یا خرید ملک در این کشور نیاز دارند.

 2. کشور ترکیه در خصوص تابعیت، از نظام خون استفاده می‌کند؛ به این معنی که افرادی تابع ترکیه محسوب می‌شوند که دارای پدر یا مادری ترکیه‌ای باشند؛ بنابراین صرف به دنیا آمدن در این کشور، بدون داشتن والدین ترکیه‌ای، شخص را تابع این کشور نمی‌کند.

 3. کشور ترکیه دارای یک سری قوانین نوشته شده می‌باشد که از نظام‌های اروپایی و کشورهای سوئیس، آلمان، فرانسه و ایتالیا برگرفته شده است.

 4. ترکیه یکی از پربازدیدترین کشورهای دنیا بوده و رتبه ششم جهان را در این خصوص به خود اختصاص داده است.

 5. ایرانیان برای مسافرت توریستی کمتر از سه ماه، نیاز به اخذ ویزای ترکیه ندارند.

 6. با خرید ملکی با حداقل 250 هزار دلار در ترکیه، اقامت یک‌ساله به مالک و خانواده وی تعلق می گیرد که هرساله قابل تمدید بوده و پس از چند سال می‌تواند منجر به دریافت شهروندی ترکیه شود.

 7. ساعات کارای سفارت ترکیه در ایران که در خیابان فردوسی قرار دارد، روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 9 تا 17 می‌باشد.

 8. آمار بیکاری در ترکیه حدود 14% می‌باشد که نمایانگر این است که مهاجرت برای کار در این کشور مشکلات و سختی‌هایی خواهد داشت؛ به‌این‌علت که کارفرمایان ترکیه‌ای ترجیح می‌دهند که افراد ترکیه‌ای را استخدام نمایند.

 9.  حداقل حقوق پرداختی در ترکیه 2020 لیر در ماه می‌باشد.

 10. برای درخواست مجوز اقامت با اجاره خانه، شخص باید حتماً حضوری به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه نماید.

 11. در صورت ازدواج با یکی از اتباع ترکیه، می‌توان پس از سپری کردن 3 الی 5 سال، اقامت دائم ترکیه را درخواست کرد.

 12. در صورت سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق ساخت شرکت، می‌توان پس از 5 سال فعالیت، اقامت دائم ترکیه را درخواست کرد.

جهت رزرو وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۴۷۶۲۳ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه) و یا با همراه ۰۹۳۰۳۰۰۳۰۵۴ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید. 

و یا با کلیک روی دکمه زیر ( در تمام ساعات شبانه روز ) فرم کوتاه مربوطه رو پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

جهت مطالعه بیشتر در مورد مهاجرت، ویزای شینگن، مهاجرت کانادا، مهاجرت آلمان و مهاجرت تحصیلی به ترکیه لطفاً روی هر کدام از موارد زیر کلیک نمایید.

وکیل مهاجرت

همه چیز درباره وکیل مهاجرت به آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ..

ویزای شینگن

صفر تا صد راهنمای مهاجرت به منطقه شینگن و وکیل ویزا شینگن

مهاجرت به کانادا

صفر تا صد راهنمای مهاجرت به کانادا و وکیل مهاجرت کانادا 

وکیل مهاجرت به آلمان

همه چیز درباره مهاجرت به آلمان

رفع ریجکتی شینگن

چطور ویزای ریجکتی شینگن را مجدد ارسال کنیم؟

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید.

سپاسگزاریم. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

14 − 2 =

فهرست
Call Now Buttonتماس برای وقت ملاقات