دفتر حقوقی
مشاور مالیاتی

اقتصاد دنیا با سرعت در حال تغییر و تحول و پیشرفت است و در چارچوب آن شخصی می‌تواند موفق باشد که طبق مقررات و همچنین با علم و آگاهی حرکت کند.

بحث مالیات همواره همراه با اقتصاد هر جامعه بوده و با یکدیگر مرتبط‌اند.

مسائل مختلف مانند؛ نارسایی قوانین و مقررات مالیاتی و همچنین عدم وجود فرهنگ کافی و عدم آشنایی با قوانین و مقررات که باعث می‌شود که شهروندان جامعه در انجام‌وظیفه خود ناتوان بمانند باعث بروز مشکلاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی در امور تجاری و همچنین دولت‌ها در امر وصول به‌حق و به‌موقع مالیات می‌شود.

در اینجاست که دو امر تشخیص، مطالبه و وصول مالیات از سوی دولت و تمکین، توافق و پرداخت مالیات از طرف مؤدیان محترم مالیات رو در روی هم قرار می‌گیرند.

وکیل مالیاتی

مقایسه دستگاه قضایی با دستگاه مالیاتی:

در ایران تعداد پرونده‌های مالیاتی نسبت به پرونده‌های قضایی خیلی بیشتر است درنتیجه در بحث حق‌وحقوق و تضییع حق در دستگاه مالیاتی بیشتر از دستگاه قضا هست.

قضات دستگاه قضا تربیت‌شده‌ی ویژه‌ی آن دستگاه‌اند و با تمام روش‌ها و امکانات و مساعدت‌های قانونی در مراجع مختلف رسیدگی استفاده نموده و به دفاع از حق مردم می‌پردازند و در مراحل مکرر صدور احکام از حکم بدوی گرفته تا دیوان عالی کشور تلاش می‌کنند ولی باز این‌همه حق ضایع می‌شود تا جایی که بحث وکیل و دفاعیات کامل مطرح می‌شود حتی به همین دلیل در بسیاری از کشورهای دنیا وجود وکیل یک امر اجباری است.

 ولی در دستگاه مالیاتی به علت ضعف و نارسایی و عدم امکانات کافی فقط با تشخیص یک کارشناس مالیاتی که شاید حتی وقت و توان و امکانات کافی برای رسیدگی واقعی ندارد و همچنین عدم آشنایی مؤدیان به وظایف قانونی خویش موجب قطعی شدن موضوع و تمکین شده و مؤدی مجبور به پرداخت مالیات غیرواقعی می‌شود.

به همین دلیل است که بحث مالیات و حق‌وحقوق طرفین در آن خیلی فراتر از دستگاه قضاست ولی متأسفانه در کشور ما هنوز چنین فرهنگی به وجود نیامده که افراد جامعه برای پرونده‌های مالیاتی خود مثل پرونده‌های کیفری و یا حقوقی قضایی خود به دنبال مشاور یا وکیل مالیاتی بگردند کما اینکه ممکن است پرونده‌های مالیاتی این افراد خیلی مهم‌تر از پرونده‌های قضایی آن‌ها باشد.

مثلاً اینکه ممکن است برای دو شخص فرضی مبلغ هزار تومان مالیات آمده باشد و یکی از آن‌ها با مشاوره و یا وکیل مالیاتی اقدام می‌کند و با پانصد تومان مالیات را می‌پردازد و دیگری بدون رجوع به مشاور و یا وکیل مالیاتی حتی با هزار و پانصد تومان هم مالیات را نتواند پرداخت کند.

جهت رزرو وقت ملاقات حضوری با شماره دفتر مرکزی ۴۷۶۲۳ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه) و یا با همراه ۰۹۳۰۳۰۰۳۰۵۴ (پاسخگو ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر) تماس بگیرید. مشاوره فقط حضوری ارائه می شود و مشاوره تلفنی ارائه نمیشود.

و یا با کلیک روی دکمه زیر ( در تمام ساعات شبانه روز ) فرم کوتاه مربوطه رو پر نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید.

سپاسگزاریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

هشت − 3 =

فهرست
Call Now Buttonتماس برای وقت ملاقات